Cast en creatives zijn vandaag de eerste repetitiedag feestelijk begonnen met het aansnijden van de taart! Een geweldige club mensen waaronder Henk Poort en Marjolijn Touw in de hoofdrollen van deze nostalgische voorstelling. “Deze voorstelling met heerlijke tijdloze liedjes voelt voor mij als thuiskomen.” Vertelt Marjolijn Touw. “Ik word er heel blij van!”

Repetities voor ‘Als de dag van Toen’ zijn van start gegaan!
En speciaal voor de gelegenheid was ook Anne-Mieke Ruyten aanwezig die de rol van Marjolijn vanaf 16 november overneemt. En natuurlijk de muzikanten van ‘Het Trio van Toen’ waaronder Michael van Praag kwamen een taartje eten om de start te vieren. “Ik kan niet wachten om op tour te gaan met deze groep en samen muziek te maken.” Aldus van Praag. “Het gaat een hartverwarmende voorstelling worden.”
Iedereen is verheugd om samen deze bijzondere voorstelling te gaan maken. Naast een geweldige cast met Henk Poort, Marjolijn Touw of Anne-Mieke Ruyten, David van den Tempel, Vérie Thijssen en Marlijn van Dijk, wordt de voorstelling geregisseerd door Caroline Frerichs. Met liedjes uit de oude doos zoals: “Wilt u een stekkie?”, “De Krokus en de Hyacint” of “Hé, niet zoenen op het Zebrapad” wordt de voorstelling muzikaal omlijst onder leiding Marco Hoving.
Deze eerste dementievriendelijke voorstelling van NL; ‘Als de dag van toen’ gaat op 5 oktober feestelijk in première in Schouwburg Amstelveen. Tot 1 maart 2026 toert ze door heel Nederland. Check hier de complete speellijst.
Over de voorstelling ‘Als de dag van toen’
In de plaatselijke bloemenzaak ondersteunen de dochters van Koos (Henk Poort) hun vader na het overlijden van hun moeder. Wat eigenlijk inhoudt dat zij het werk doen en Koos voor het entertainment zorgt. Wanneer de beroemde zanger Toon in de winkel komt, wordt hij op slag verliefd op een van de dochters. Helaas vindt zijn moeder Kobie (Marjolijn Touw of Anne-Mieke Ruyten) haar niet goed genoeg voor haar zoon. Dit zorgt voor hilarische en ontroerende situaties, plus een inkijkje in de geschiedenis van Koos en Kobie zelf.
Over Music Care
Sinds 2014 toert Music Care met nostalgisch muziektheater langs zorginstellingen om het échte theatergevoel naar ouderen en mensen met dementie te brengen. Met hun herkenbare verhalen en de liedjes van weleer brengen zij herinneringen weer tot leven. Music Care is opgericht door Astrid Nijssen, en bestaat uit een groep professionele musical acteurs (o.a. Titanic, de Tocht, Soldaat van Oranje). Na 11 jaar toeren met 9 verschillende voorstellingen in ruim 550 verschillende zorginstellingen en heeft Music Care meer dan 86.000 ouderen ontmoet. Sinds 2019 geven ze ook workshops met een eigen werkboek voor muziek in de zorg. En hebben ze vorig jaar Music Care de podcast uitgebracht met gasten zoals Frank van der Lende, Sita Vermeulen en neurowetenschapper Bas Bloem.
Meer informatie over Music Care is te vinden op https://musiccare.nl/