Musicalnieuws.nl

Vanaf vandaag weer te zien: GOD VAN DE SLACHTING bij Bernaerts 

Na een enthousiast onthaald eerste speelweekend staan Stany Crets, Jonas Van Geel, Ini Massez en Lien Thys opnieuw op de scène – nog te zien tot en met 13 december.

Vanaf vandaag, donderdag 1 oktober, kunt u opnieuw gaan kijken naar GOD VAN DE SLACHTING bij Bernaerts in Antwerpen. Na een eerste speelweekend met uitermate positieve publieksreacties staan Stany Crets, Jonas Van Geel, Ini Massez en Lien Thys weer tegenover elkaar in de tragikomedie van Yasmina Reza. Een fantastische tekst, de chemie tussen vier topacteurs en een pijnlijk herkenbare ontmoeting die volledig ontspoort: deze voorstelling is een echte aanrader voor wie houdt van puur, ongefilterd theater. Nog te zien tot en met 13 december.

De beleefdheid mag opnieuw overboord. Vanaf vandaag hervatten Stany Crets, Jonas Van Geel, Ini Massez en Lien Thys hun verbale strijd in GOD VAN DE SLACHTING. Het eerste speelweekend werd bijzonder enthousiast onthaald door het publiek. Wie de voorstelling nog niet zag, krijgt de komende weken volop de kans om zelf te ontdekken hoe heerlijk ontregelend een avond Yasmina Reza kan zijn.

Een kleine aanleiding, een ongeremde confrontatie

Twee kinderen hebben ruzie gemaakt. Hun ouders komen samen om het incident volwassen, rustig en beschaafd uit te praten. Het lijkt een onschuldige aanleiding voor een redelijk gesprek. Maar één opmerking, een verkeerde klemtoon of een nauwelijks verborgen irritatie volstaat om de eerste barst te veroorzaken.
Wat volgt, is een steeds verder ontsporende confrontatie waarin goede manieren plaatsmaken voor verwijten en grote ego’s. De herkenbaarheid maakt het tegelijk ongemakkelijk en onweerstaanbaar komisch. Want hoe redelijk blijven we zelf wanneer iemand ons écht op de zenuwen werkt?

Daarbij verschuiven de verhoudingen voortdurend. Twee koppels vormen lang niet altijd twee vaste kampen. Partners keren zich tegen elkaar, tegenstanders vinden plots een bondgenoot en wie net nog steun kreeg, staat een ogenblik later alleen. Niemand houdt het gesprek onder controle. En telkens wanneer de rust lijkt terug te keren, dient de volgende uitbarsting zich alweer aan.

Vier topprestaties, alles zichtbaar

De chemie tussen de vier acteurs maakt deze voorstelling bijzonder meeslepend. Stany Crets, Jonas Van Geel, Ini Massez en Lien Thys voelen elkaar feilloos aan, dagen elkaar uit en schakelen razendsnel tussen beleefdheid, ergernis en regelrechte aanval. Hun vier topprestaties versterken elkaar voortdurend.
Alle vier blijven ze constant op het podium aanwezig. Ook wanneer ze zwijgen, spelen ze door: in een blik, een ingehouden reactie, een stilte of de zichtbare voorbereiding van een volgende uithaal. Het publiek krijgt alles te zien. Niemand kan zich even terugtrekken of buiten beeld op adem komen.
Geen filters, geen decor met toeters en bellen. Alle aandacht gaat naar de acteurs en wat er tussen hen gebeurt. Puur genieten van het spel op de scène.

Een fantastische tekst die onder de huid kruipt

De messcherpe tekst van Yasmina Reza, in de Nederlandse vertaling van Stany Crets, geeft het viertal heerlijk materiaal. Kleine irritaties groeien uit tot grote conflicten, keurige overtuigingen blijken verrassend rekbaar en zorgvuldig opgebouwde façades vallen één voor één weg. Onder de coaching van Peter Van den Begin krijgt die tekst alle ruimte. De spanning ontstaat in de woorden, de timing en de reacties. Reza laat het publiek lachen en houdt het ondertussen een weinig flatterende spiegel voor.
Vanaf vandaag opnieuw te beleven bij Bernaerts: vier volwassenen, één living, nul filter.

GOD VAN DE SLACHTING - INHOUD

Vier volwassenen, één living, nul filter.
Mis deze nieuwe Reza-hit niet!

CRETS VAN DEN BEGIN VAN GEEL brengt God van de slachting (Carnage), een bijtend komische voorstelling waarin twee koppels samenkomen om een tamelijk onschuldig conflict tussen hun kinderen “beschaafd” uit te praten, maar al snel vallen de maskers af. Wat begint als beleefd overleg, ontaardt in een hilarische en herkenbare strijd vol kleine irritaties, grote ego’s en compleet ontspoorde gesprekken over tulpen, clafoutis en hamsters.

Stany Crets, Jonas van Geel, Ini Massez en Lien Thys spelen en Peter Van den Begin coacht deze genante vertoning waar u geen deel van wil uitmaken, tenzij in het veilige duister van het theater.

PRAKTISCHE INFO- GOD VAN DE SLACHTING

Vanaf 24 september 2026

Zaal Platform – Bernaerts

Verlatstraat 20 – 2000 Antwerpen

  • Auteur: Yasmina Reza
  • Vertaling: Stany Crets
  • Spel: Stany Crets, Jonas Van Geel, Ini Massez en Lien Thys
  • Coach: Peter Van den Begin

Speelperiode: vanaf 24 september tot en met 13 december 2026.

Tickets: www.bernaerts.eu/platform

Audities Musical 2.0 - 2026/2027