Musicalnieuws.nl

Max Tak is er in geslaagd om van Wintersprookje een moderne en boeiende voorstelling

Wintersprookje van MaxTak is een tijdloze bewerking van Shakespeare’s beroemde ‘The Winter’s Tale’ uit 1610 waarin de cast het publiek ademloos laat genieten van romantische liefde, energieke zwaardgevechten, achtervolgingen en een griezelige beer. Nou ja, zo spannend is het ook weer niet, want de beer kondigt zijn bezoek zelf meermaals aan. Dit levert hilarische situaties op in het stuk waarbij de virtuoze muzikanten Jan en Keez Groenteman de “beer” steeds corrigeren.

De kracht van de voorstelling zit hem in de variatie tussen de verschillende verhaallijnen en de uitvoering door de geweldige spelers. Joy Wielkens speelt koningin Hermione, die stijf als een standbeeld rondgereden wordt op een steekkarretje. Haar man koning Leontes, gespeeld door Ayrton Kirchner heeft ervoor gezorgd dat zij hun dochter Perdita (Romy Peters) kwijt zijn en het is ook zijn schuld dat Hermione een standbeeld is.
In de verschillende flashbacks van het verhaal kom je er als kijker achter wat er is gebeurd in het verleden. En waarom ze nu al 16 jaar zoeken naar hun lieve dochter met de gouden zakdoek.
Anna Podt speelt Fleurizan, de dochter van koning Polyxenes (Rogier in ’t Hout) en zij moet trouwen van haar vader want zo gaat dat nou eenmaal met dochters van koningen. Uiteraard wil Fleurizan niet trouwen, zij is een stoere zelfverzekerde meid die haar leven niet wil vergooien door te trouwen. Haar vader wil niet naar haar luisteren en daarom vlucht Fleurizan weg het bos in, daar waar ook die gevaarlijke beer rond loopt.
 
De originele muziek met teksten van Jan Groenteman is heerlijk en blijft hangen in het hoofd. Dat de muzikanten ook een actieve rol spelen in het verhaal is een mooie toevoeging en laat de verschillende instrumenten tot leven komen.
Het decor wekt de suggestie van een bos, waarbij de verschillende onderdelen allemaal van blank hout gemaakt zijn. In combinatie met de extravagante kleurrijke kostuums valt er als kijker veel te fantaseren.
 
Max Tak is er in geslaagd om van een oud verhaal een moderne voorstelling te maken waarbij de jonge bezoekers met hun ouders geboeid zitten te kijken.
De komende tijd is de familievoorstelling te zien in het DeLaMar theater en zal daarna door heel het land te zijn. Vanaf 11 januari wordt de rol van Joy Wielkens overgenomen door Liss Walravens.
 
Door Wies Jongejan - Kijk HIER voor ons fotoverslag
 

Producties Musical 2.0 - 2024/2025